Gabinety Marcelin zapraszają

Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko inne staje się niczym.

— Artur Schopenhauer
 • ul. Marcelińska 62/4, 60-354 Poznań

  Nie czekaj, aż będzie gorzej. Zadbaj o siebie teraz.

 • SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
 • Jeśli masz pilną sprawę, a terminy są odległe poproś rejestratorkę o przyspieszenie wizyty

  Jeśli będzie to możliwe, zaprosimy Cię na wcześniejszy termin

 • KONTAKT

Certyfikowany punkt szczepień

Szczepienia to najpotężniejsza broń medycyny z wieloma chorobami zakaźnymi. Dzięki nim udało się pokonać ospę prawdziwą, znacznie ograniczyć w krajach rozwiniętych gruźlicę, tężec, błonicę, krztusiec, polio, różyczkę i odrę. Z powodu zbyt niskiego odsetka szczepień populacji grypa czy zapalenie wątroby typu B ciągle są problemem.

W przychodni Gabinety Marcelin czynny jest punkt szczepień prowadzony przez dr n. med. Małgorzatę Abramczyk w ramach Indywidualnej Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej.

Certyfikowany Punkt Szczepień „Bezpieczna Podróż” to miejsce w którym pacjent przygotowujący się do podróży zostanie poinformowany o obowiązkowych i zalecanych szczepieniach dostosowanych do celu i charakteru podróży, ustali swój indywidualny kalendarz szczepień, wykona szczepienia z wpisem do międzynarodowej książeczki szczepień (tzw. „żółtej książeczki”).

Dodatkowo, każdy pacjent otrzyma wytyczne (+materiały) dotyczące bezpiecznego zachowania i zapobiegania chorobom zakaźnym w tropikach oraz informacje o sytuacji zdrowotnej w regionie planowanej podróży.

Punkt szczepień specjalizuje się w przygotowywaniu pacjentów do podróży, jednak istnieje możliwość zaszczepienia każdą dostępną szczepionką, nie tylko przed planowaną podróżą (o dostępność „nietypowej” szczepionki najlepiej wcześniejszej zapytać).

W cenę szczepienia wliczone jest ustalenie indywidualnego kalendarza szczepień oraz konsultacja lekarza specjalisty. Osobom podróżującym wydawane są książeczki międzynarodowe.

Kiedy dodatkowe szczepienia?

Szczepienia poza kalendarzem szczepień wykonuje się u osób z grup ryzyka zachorowania i poważnych powikłań infekcji. Przykładowo pacjentów poddawanym planowym operacją należy zaszczepić przeciwko żółtaczce typu B. Osoby starsze, z chorobami układu krążenia, oddechowego, z obniżoną odpornością przeciwko pneumokokom. Turyści udający się w strefy chorób tropikalnych i „brudnych rąk” powinni zaszczepić się przeciwko chorobom występującym w kraju do którego się wybierają. Osoby często przebywające w lesie dobrze zaszczepić przeciwko odkleszczowemu zapaleniu mózgu, a w przypadku częstych kontaktów z dzikimi zwierzętami także przeciwko wściekliźnie.

Przygotowanie do szczepienia

Na wizytę prosimy zabrać dowód osobisty oraz dokumentację medyczną: karty wypisowe ze szpitali, wyniki badań, listę wszystkich przyjmowanych leków i odbytych szczepień. Nie każdemu pacjentowi można podać szczepionkę. Czasami trzeba odczekać odpowiedni okres od infekcji, ostatniego szczepienia, czy zakończenia określonego leczenia.

Prosimy o nieco wcześniejsze przybycie celem wypełnienia formalności przed szczepieniem.
W przypadku rezygnacji z wizyty czy znacznego spóźnienia prosimy o informację.

Staramy się przyjmować punktualnie, ale nie zawsze jest to możliwe. Serdecznie prosimy o wyrozumiałość, jeśli lekarz ma opóźnienie – wynika ono najczęściej z trudnej rozmowy w gabinecie.

Przykładowe ceny

 • Grypa
  100zł
 • Żółtaczka typu B
  120zł
 • Dur brzuszny
  320zł
 • Kleszczowe zapalenie mózgu
  220zł
 • Wścieklizna
  280zł
 • Penumokoki
  400zł
 • Żółta febra
  300zł
 •  

 • Grypa

  Grypa – to często bagatelizowana choroba, a zabija setki tysięcy ludzi na świecie każdego roku.

 • Szczepienia dla podróżujących

  Bezpieczna podróż Certyfikowany Ośrodek Medycyny Podróży/ Szczepienia przed podróżą

Jak to zrobić

Umów termin wizyty

Ze względu na długi czas każdej konsultacji wizyty „z marszu” nie są możliwe.

Zabierz dokumentację

Na wizytę przynieść całą swoją dokumentację zdrowotną – wyniki i karty informacyjne ze szpitali.

Bądź punktualny

Każdy chce wejść do gabinetu o czasie. To zależy również od Ciebie.

Umów się na wizytę (61) 222-90-50