Grypa

Podczas każdego sezonu grypowego notuje się w Polsce kilka milionów zachorowań na grypę i choroby grypopodobne! Należy pamiętać, że grypa może doprowadzić do wielu powikłań zagrażających zdrowiu i życiu, szczególnie wśród pacjentów z grup ryzyka (dzieci, osób starszych i chorujących przewlekle).

Grypa to nie tylko kwestie medyczne, to również nieplanowane zmiany w naszym budżecie domowym (koszty leczenia) i w kalendarzu – odwołane spotkania, niezrealizowane zadania i projekty. Grypa może pokrzyżować wszystkie plany, a dyskomfort chorowania i konieczność nadrabiania zaległości może przyprawić o dodatkowy ból głowy!

Warto wiedzieć, że osoba zakażona (nawet bezobjawowo – 33% przypadków) przez około 5 dni jest źródłem zakażenia dla swojej rodziny, znajomych i współpracowników. Dlatego też, szczepienia przeciwko grypie zalecane są nie tylko osobom z grupy ryzyka, ale również osobom zdrowym. Szczepienia to wyraz troski zarówno o swój organizm, jak również o najbliższych!
Są sytuacje, na które nie mamy wpływu, ale grypie można zapobiec. Żadna inna metoda zapobiegania grypie nie jest tak skuteczna jak szczepienia. W badaniach potwierdzono nawet 89% skuteczność w zapobieganiu zachorowaniom wśród zdrowych dorosłych!

Czytaj więcej

  • Białaczki i chłoniaki

    Donec ipsum diam, pretium mollis dapibus risus. Nullam dolor nibh pulvinar at interdum eget.

  • Grypa

    Grypa – to często bagatelizowana choroba, a zabija setki tysięcy ludzi na świecie każdego roku.