Skleroterapia żylaków

Żylaki kończyn dolnych to rozpowszechniony problem, który dotyczy częściej kobiet. Aż u 50% z nich rozwiną się w ciągu życia żylaki kończyn dolnych. Żylakiem nazywamy poszerzenie żyły co najmniej do 3mm mierzone na stojąco. Żylaki kończyn dolnych częściej występują u osób z obciążeniem dziedzicznym, ich częstość wzrasta wraz też z wiekiem.

Żylaki kończyn dolnych powstają na skutek wrodzonego zmniejszenia odporności ściany naczynia i niewydolności zastawek żylnych. Żylaki kończyn dolnych powstają również na skutek utrudnienia odpływu krwi, częściej więc powstają u osób wysokich, otyłych, spędzających dużo czasu w pozycji siedzącej lub stojącej. Żylaki kończyn dolnych mogą też powstawać w przebiegu ciąży czy długotrwałych zaparć.

W Gabinetach Marcelin możliwe jest wykonanie ostrzykiwania chorobowo zmienionych – rozszerzonych naczyń krwionośnych. Tak zwana skleroterapia (obliteracja) umożliwia w sposób mało bolesny i bezpieczny pozbyć się żylaków i pajączków naczyniowych.

Zabieg polega na wprowadzeniu cienką igłą do rozszerzonych naczyń krwionośnych preparatu, który w ostrzykniętym naczyniu powoduje powstanie stanu zapalnego żyły. Jego konsekwencją jest zrośnięcie żyły, zatrzymanie przepływu krwi i tym samym zniwelowanie istniejącego żylaka.
Zabieg wykonywany jest przez naszego chirurga naczyniowego, nie wymaga znieczulenia, trwa około 20 – 30 minut w zależności od ilości i wielkości ostrzykiwanych żylaków, a pacjent bezpośrednio po nim może udać się do domu i jest całkowicie sprawny.

Czytaj więcej

  • Białaczki i chłoniaki

    Donec ipsum diam, pretium mollis dapibus risus. Nullam dolor nibh pulvinar at interdum eget.

  • Grypa

    Grypa – to często bagatelizowana choroba, a zabija setki tysięcy ludzi na świecie każdego roku.