Peelingi medyczne – odmładzanie skóry

Peelingi medyczne mają na celu kontrolowane złuszczanie naskórka i głębszych warstw skóry za pomocą aplikacji różnorodnych substancji chemicznych. Celem tych działań jest między innymi wyeliminowanie niedoskonałości takich jak blizny, zmarszczki, przebarwienia, plamy, łojotok czy rozszerzone pory.

Odpowiednio dobrana mieszanina związków chemicznych o określonym stężeniu penetruje na odpowiednim poziomie skóry wpływając na poprawienie i uregulowanie jej funkcji. Efektem jest wyraźne odmłodzenie, lifting, odświeżenie, znaczna regeneracja i przebudowa skóry oraz jej zagęszczenie i rozświetlenie. Odpowiednio dobrane peelingi oraz zastosowane w odpowiednich proporcjach i stężeniach, stanowią doskonałą profilaktykę przeciwstarzeniową dla skóry.

Częstotliwość
Zazwyczaj zabiegi wykonuje się w seriach 4-6-12. Przerwy pomiędzy zabiegami wynoszą najczęściej 2-3 tygodnie. Jest to uzależnione od rodzaju peelingu i oczekiwań pacjenta. Jeżeli po zabiegu jest konieczny szybki powrót do pracy odpowiedniejsze będą peelingi łagodniejsze, ale wykonywane z większą częstotliwością.

Wskazania
skóra zniszczona słońcem
trądzik i blizny potrądzikowe
łojotok, rozszerzone pory (otwarte ujścia mieszków włosowych)
rogowacenie
brak elastyczności skóry
rewitalizacji skóry twarzy, szyi i dekoltu
zmarszczki, wiotkość
plamy starcze, przebarwienia posłoneczne

Przeciwwskazania:
opryszczka
infekcje
bielactwo
aktywne choroby skóry (uczulenia, zakażenia)

Czytaj więcej

  • Białaczki i chłoniaki

    Donec ipsum diam, pretium mollis dapibus risus. Nullam dolor nibh pulvinar at interdum eget.

  • Grypa

    Grypa – to często bagatelizowana choroba, a zabija setki tysięcy ludzi na świecie każdego roku.