Mezoterapia twarzy

Mezoterapia igłowa to metoda polegającą na podaniu odpowiednio dobranych substancji jak np. kw. hialuronowy, aminokwasy, witamin itp bezpośrednio w głąb skóry. Mezoterapia igłowa wykorzystuje dwa mechanizmy w celu odmłodzenia skóry.
Pierwszym z nich jest działanie substancji wstrzykniętej bezpośrednio w skórę, drugim – efekt gojenia się tkanki po licznych iniekcjach.

Stosuje się ją profilaktycznie w celu zmniejszenia objawów starzenia się skóry takich jak zmarszczki, zwiotczenie i ścieńczenie skóry twarzy. Szczególnie w okolicach oczu, szyi i dekoltu.

Zabieg taki silnie nawilża skórę, stymuluje metabolizm komórek zwiększając produkcję kolagenu i elastyny. Po serii zabiegów skóra wygląda znacznie lepiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu.
Zabieg trwa od 15-30 minut. Ból jest niewielki, ale jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości, można go zminimalizować stosując wcześniej miejscowe znieczulenie kremem. W skórze pozostawia się niewielkie depozyty preparatu, widoczne jako drobne grudki, które ulegają wchłonięciu w czasie od kilku minut do kilkunastu godzin. Poza tym powikłania są nieliczne: niewielkie krwiaki, rumień, obrzęk, miejscowa bolesność. W zależności od stosowanego preparatu zabiegi powtarza się co 1-3 tygodnie. Najlepiej w serii 3-6 zabiegów.

Przeciwwskazania
opryszczka wywołana wirusem Herpes simplex, lub inny stan zapalny skóry
choroby immunosupresyjne
dziedziczna skłonność do bliznowacenia lub przebarwień.
ciąża, karmienie piersią.
alergia na jakikolwiek ze składników preparatu.
cukrzyca
stosowanie leków przeciwkrzepliwych

Czytaj więcej

  • Białaczki i chłoniaki

    Donec ipsum diam, pretium mollis dapibus risus. Nullam dolor nibh pulvinar at interdum eget.

  • Grypa

    Grypa – to często bagatelizowana choroba, a zabija setki tysięcy ludzi na świecie każdego roku.