Nowoczesna depilacja laserowa Vectus Palomar

VECTUS to laser diodowy o długości fali 810 nm. Badania potwierdziły, że jest aktualnie najszybszym i zarazem najmocniejszym systemem do depilacji laserowej na świecie. Wykorzystano w nim wiele nowatorskich rozwiązań decydujących o wyjątkowej skuteczności urządzenia oraz bezpieczeństwie i komforcie pacjenta. Laser diodowy Palomar VECTUS posiada certyfikat bezpieczeństwa i skuteczności wydany przez Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków FDA, honorowany na całym świecie, dopuszczający je na rynek, jako urządzenia do trwałego usuwania włosów.

Jest pierwszym na rynku laserem diodowym, którym można trwale depilować włosy na wszystkich fototypach skóry (I-VI), dzięki zastosowaniu krótkiego impulsu można usuwać również włosy jasne, blond i rude. Zabieg może być wykonywany o każdej porze roku.
Uwaga: nie usuniemy siwych włosów, odbarwionych po innych zabiegach epilacji oraz bardzo jasnych włosów na skórze silnie opalonej!

Laser diodowy Vectus jest również najszybciej pracującym systemem w swojej kategorii. Posiada dwie największe i zarazem najszybsze głowice do wykonywania zabiegów: mniejszą (12x12mm) do depilacji niewielkich i trudno dostępnych miejsc takich jak wąsik czy broda, oraz większą (23x38mm), która również posiada system chłodzenia, używaną w trakcie depilacji nóg lub pleców. Szybkość pracy lasera i zwiększona głowica zabiegowa sprawiają, że czas zabiegu ulega skróceniu nawet o 80%.
Dzięki wyjątkowej technologii Active Cooling chłodzenie rozgrzanej skóry podczas stosowania lasera Vectus odbywa się przed, w trakcie i bezpośrednio po zabiegu. Przez cały czas jest takie samo od 0 do 5 st C

KOMPUTEROWA DIAGNOSTYKA I DOBÓR PARAMETRÓW ZABIEGU
Vectus, to jedyny laser na świecie, wyposażony w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel. Urządzenie to rozpoznaje indywidualne właściwości skóry i za pomocą WiFi przesyła je do systemu komputerowego w laserze. Dane są analizowane i na ich podstawie dobierane są optymalne parametry zabiegu. Pozwala to na zastosowanie wyższych ale jednocześnie bezpiecznych dawek energii. Zwiększa to wielokrotnie skuteczność zabiegu, minimalizuje ryzyko poparzenia czy powstania przebarwień, a zabieg jest bardziej komfortowy dla pacjenta. Lekarz w oparciu o odczyty SkinTel ustala ostateczne i indywidualne parametry zabiegu.

ZABIEG ZAWSZE POPRZEDZONY KONSULTACJĄ LEKARSKĄ
Konsultacja składa się z wywiadu, wypełnienia kwestionariusza oraz badania skóry. Lekarz określa grubość włosów, ich gęstość, kolor, przyporządkowuje pacjenta do danego fototypu, pobiera pomiary urządzeniem SkinTel, określa parametry zabiegu dla danej okolicy. Każdy pacjent posiada kartę zabiegów, w której zapisane są informacje Jeśli pacjenci mają na skórze znamiona lub zmiany które należy ominąć podczas zabiegu laserowego- zostaje to również uwzględnione w Karcie Pacjenta. W szczególnych przypadkach stwierdzonych przez lekarza zostanie wykonana na skórze próba laserowa..

Przeciwwskazania do zabiegu bezwzględne:
terapie retinoidami (miejscowo i tabletki)
przyjmowanie ziół światłouczulających- dziurawiec, nagietek, skrzyp
przyjmowanie leków światłouczulających- niektóre antybiotyki, roaccutane, sterydy
nowotwory skóry
fotodermatozy
stany zapalne skóry
skóra świeżo opalona( mniej niż 2 tyg. po opalaniu)
niedawne stosowanie samoopalaczy lub kremów samoopalających
niedawne peelingi w obszarze zabiegowym
ciąża i karmienie piersią

Podczas zabiegów laserowych zachowujemy specjalne środki ostrożności u pacjentów z:
tatuażami
łuszczycą
bielactwem
znamionami skórnymi
skłonnością do przebarwień i bliznowców
z podrażnioną skórą
ze skórą po zastosowaniu samoopalaczy
ze skórą poddaną niedawnym peelingom
u alergików ( zwłaszcza alergie skórne, na światło, lateks, środki dezynfekcyjne)
u pacjentek z zespołem policystycznych jajników

Aby zabiegi były skuteczne należy wykonywać je w seriach 4- 6 zabiegów na daną okolicę.
Zalecane odstępy między zabiegami:
Twarz- 4 tygodnie
Ramiona i przedramiona 4-6 tygodni
Bikini- 4-6 tygodni
Plecy 8-10 tygodni
Nogi- 8-10 tygodni

Polecamy Karty Upominkowe. Obdarowana osoba sama ustali termin zabiegów i okolicę z jakiej chce usunąć zbędne owłosienie!

Rejestracja: 792 454 451

Więcej artykułów

  • Białaczki i chłoniaki

    Donec ipsum diam, pretium mollis dapibus risus. Nullam dolor nibh pulvinar at interdum eget.

  • Grypa

    Grypa – to często bagatelizowana choroba, a zabija setki tysięcy ludzi na świecie każdego roku.