Zabiegi

Lista wybranych zabiegów wykonywanych przez specjalistów w Gabinetach Marcelin Poznań

Nowoczesna diagnostyka i leczenie wymagają często wielu specjalistycznych zabiegów. Medycyna estetyczna również z nich korzysta. Gabinety wyposażone są w nowoczesny sprzęt medyczny do zabiegów i badań.

Szczegółowych informacji udzieli nasza rejestratorka pod numerem telefonu: 61 222 90 50

ONKOLOGIA

przygotowanie: Pacjenci przyjmujący leki przeciwkrzepliwe i/lub przeciwpłytkowe powinni skonsultować wcześniej z lekarzem wykonującym biopsję, czy nie będzie wymagane odstawienie leku przez zabiegiem. Przed biopsją powinny być wykonane badania obrazowe (USG, mammografia), opisy badań należy przynieść i pokazać lekarzowi.

opis: Biopsja aspiracyjna cienkoigłowa to nakłucie podejrzanej zmiany (guz, torbiel) cienką igłą (0,4-0,5) celem pobrania komórek, najlepiej pod kontrolą USG. Zwykle wykonuje się kilka nakłuć, aby pobrać komórki guza w celu oceny ich pod mikroskopem. Ocena taka pozwala na rozróżnienie charakteru zmian. Obecnie wykonuje się ją tylko aby potwierdzić, że zmiana jest łagodna przed planowanym zabiegiem np. usunięciem guza mammotomem. Biopsję cienkoigłową stosuje się także do opróżnienia dużych torbieli piersi. Jest to zabieg minimalnie inwazyjny, szczególnie wskazany, gdy torbiele sprawiają dyskomfort pacjentce.
Biopsja cienkoigłowa przydatna jest także w diagnostyce chorób tarczycy. Kieruje na nią lekarz endokrynolog, który wskazuje podejrzane guzki wymagające nakłucia. Czasami biopsję trzeba powtórzyć, aby uzyskać więcej materiału do badania cytologicznego pod mikroskopem. Jeśli biopsja nie wykazuje komórek nowotworowych, ale zmiana jest podejrzana, wykonuje się inne badania i/lub pobiera się tkankę chirurgiczne do badania histopatologicznego. Wykonuje się biopsje różnych narządów i okolic ciała: tarczycy, piersi, wątroby, węzłów chłonnych i inne.

Badanie wykonuje się w pozycji leżącej. Po wcześniej ocenie USG, dezynfekuje się skórę i nakłada żel znieczulający. Po każdym nakłuciu, miejsce wprowadzenia igły uciska się przez krótki czas, aby nie powstał krwiak, a następnie zakłada się opatrunek.
Po biopsji cienkoigłowej można odczuwać ból w miejscu wkłucia, może też powstać krwiak. Zabieg nie wymaga hospitalizacji.

przygotowanie: Pacjenci przyjmujący leki przeciwkrzepliwe i/lub przeciwpłytkowe powinni skonsultować wcześniej z lekarzem wykonującym biopsję czy nie będzie wymagane odstawienie leku przez zabiegiem. Przed biopsją powinny być wykonane badania obrazowe (USG, mammografia, tomografia) zgodnie z zaleceniem lekarza wykonującego biopsję.

opis: Biopsja gruboigłowa piersi to nakłucie podejrzanej zmiany grubą igłą (14-16G) celem pobrania fragmentu tkanki, najlepiej pod kontrolą USG. Zwykle wykonuje się kilka nakłuć (około trzech), aby pobrać fragmenty guza w celu oceny ich pod mikroskopem. Ocena taka pozwala na rozróżnienie zmian łagodnych od nowotworowych. Skuteczność diagnostyczna jest wyższa niż biopsji cienkoigłowej. W bardzo rzadkich przypadkach biopsję gruboigłowa trzeba powtórzyć, aby uzyskać więcej materiału. Jeśli biopsja nie wykazuje komórek nowotworowych, ale zmiana jest podejrzana, wykonuje się inne badania i/lub pobiera się tkankę chirurgiczne do badania histopatologicznego.

Badanie wykonuje się w pozycji leżącej. Po wcześniej ocenie USG, dezynfekuje się i znieczula skórę oraz okolicę guza. Jest to dodatkowe nakłucie cienką igłą, wstrzykuje się środek znieczulający. Po około 2-3 minutach wykonuje się nakłucie grubą igłą. Po każdym nakłuciu, miejsce wprowadzenia igły uciska się przez krótki czas, aby nie powstał krwiak, na końcu zakłada się jałowy opatrunek samoprzylepny. Lekarz i pielęgniarka wykonują zabieg w warunkach jałowych. Opatrunek uciskowy należy utrzymać przez 24 godziny po biopsji.
Po zabiegu biopsji gruboigłowej może pozostać niewielka blizna oraz krwiak, także można odczuwać ból w miejscu wkłucia. Zabieg nie wymaga hospitalizacji.

MEDYCYNA ESTETYCZNA

Fotoepilacja laserowa- to usuwanie niepożądanego owłosienia poprzez wiązkę lasera, która niszczy macierz włosa. Energia wytwarzana przez urządzenie pochłaniana jest przez barwnik włosa- melaninę oraz przekształcana w energię termiczną, która skutecznie niszczy cebulki włosa. Jedynie włosy będące w fazie wzrostu czyli anagenu można zniszczyć nieodwracalnie. Zabiegi należy więc powtórzyć kilkakrotnie aby uzyskać jak najlepszy efekt estetyczny.
VECTUS™ to laser diodowy o długości fali 810 nm. Badania potwierdziły, że jest aktualnie najszybszym i zarazem najmocniejszym systemem do depilacji laserowej na świecie. Wykorzystano w nim wiele nowatorskich rozwiązań decydujących o wyjątkowej skuteczności urządzenia oraz bezpieczeństwie i komforcie pacjenta. Laser diodowy Palomar VECTUS™ posiada certyfikat bezpieczeństwa i skuteczności wydany przez Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków FDA, honorowany na całym świecie, dopuszczający je na rynek, jako urządzenia do trwałego usuwania włosów.

Jest pierwszym na rynku laserem diodowym, którym można trwale depilować włosy na wszystkich fototypach skóry (I-VI), dzięki zastosowaniu krótkiego impulsu można usuwać również włosy jasne, blond i rude. Zabieg może być wykonywany o każdej porze roku.
Uwaga: nie usuniemy siwych włosów, odbarwionych po innych zabiegach epilacji oraz bardzo jasnych włosów na skórze silnie opalonej!

Laser diodowy Vectus™ jest również najszybciej pracującym systemem w swojej kategorii. Posiada dwie największe i zarazem najszybsze głowice do wykonywania zabiegów: mniejszą (12x12mm) do depilacji niewielkich i trudno dostępnych miejsc takich jak wąsik czy broda, oraz większą (23x38mm), która również posiada system chłodzenia, używaną w trakcie depilacji nóg lub pleców. Szybkość pracy lasera i zwiększona głowica zabiegowa sprawiają, że czas zabiegu ulega skróceniu nawet o 80%.
Dzięki wyjątkowej technologii Active Cooling chłodzenie rozgrzanej skóry podczas stosowania lasera Vectus odbywa się przed, w trakcie i bezpośrednio po zabiegu. Przez cały czas jest takie samo od 0 do 5 st C

Vectus™ , to jedyny laser na świecie, wyposażony w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel™. Urządzenie to rozpoznaje indywidualne właściwości skóry i za pomocą WiFi przesyła je do systemu komputerowego w laserze. Dane są analizowane i na ich podstawie dobierane są optymalne parametry zabiegu. Pozwala to na zastosowanie wyższych ale jednocześnie bezpiecznych dawek energii. Zwiększa to wielokrotnie skuteczność zabiegu, minimalizuje ryzyko poparzenia czy powstania przebarwień, a zabieg jest bardziej komfortowy dla pacjenta. Lekarz w oparciu o odczyty SkinTel ustala ostateczne i indywidualne parametry zabiegu.

ZABIEG ZAWSZE POPRZEDZONY KONSULTACJĄ LEKARSKĄ

Konsultacja składa się z wywiadu, wypełnienia kwestionariusza oraz badania skóry. Lekarz określa grubość włosów, ich gęstość, kolor, przyporządkowuje pacjenta do danego fototypu, pobiera pomiary urządzeniem SkinTel, określa parametry zabiegu dla danej okolicy. Każdy pacjent posiada kartę zabiegów, w której zapisane są informacje Jeśli pacjenci mają na skórze znamiona lub zmiany które należy ominąć podczas zabiegu laserowego- zostaje to również uwzględnione w Karcie Pacjenta. W szczególnych przypadkach stwierdzonych przez lekarza zostanie wykonana na skórze próba laserowa.

Przeciwwskazania do zabiegu bezwzględne:
terapie retinoidami (miejscowo i tabletki)
przyjmowanie ziół światłouczulających- dziurawiec, nagietek, skrzyp
przyjmowanie leków światłouczulających- niektóre antybiotyki, roaccutane, sterydy
nowotwory skóry
fotodermatozy
stany zapalne skóry
skóra świeżo opalona(mniej niż 2 tyg. po opalaniu)
niedawne stosowanie samoopalaczy lub kremów samoopalających
niedawne peelingi w obszarze zabiegowym
ciąża i karmienie piersią

Podczas zabiegów laserowych zachowujemy specjalne środki ostrożności u pacjentów z:
tatuażami
łuszczycą
bielactwem
znamionami skórnymi
skłonnością do przebarwień i bliznowców
z podrażnioną skórą
ze skórą po zastosowaniu samoopalaczy
ze skórą poddaną niedawnym peelingom
u alergików (zwłaszcza alergie skórne, na światło, lateks, środki dezynfekcyjne)
u pacjentek z zespołem policystycznych jajników
Aby zabiegi były skuteczne należy wykonywać je w seriach 4- 6 zabiegów na daną okolicę.

Zalecane odstępy między zabiegami:
Twarz- 4 tygodnie
Ramiona i przedramiona 4-6 tygodni
Bikini- 4-6 tygodni
Plecy 8-10 tygodni
Nogi- 8-10 tygodni
Zapraszamy na zabiegi dające rewelacyjne efekty!
Polecamy Karty Upominkowe. Obdarowana osoba sama ustali termin zabiegów i okolicę z jakiej chce usunąć zbędne owłosienie!

Emerge™ to nieablacyjny laser frakcyjny amerykańskiej firmy Palomar, światowego lidera najbardziej innowacyjnych technologii laserowych dla medycyny estetycznej.

Jego wyjątkowość opiera się, między innymi na tym , iż posiada certyfikat FDA potwierdzający redukcję zmarszczek wokół oczu, tzw. kurzych łapek!
Działanie lasera Emerge™ powoduje głęboką regenerację skóry. Laser ten stosuje energię w postaci mikrowiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka oraz skóry właściwej. Naturalny proces gojenia się skóry prowokuje proces, w którym uszkodzone komórki zastępowane są przez nową, zdrową tkankę. Następuje głęboka przebudowa skóry z  wytworzeniem nowych włókien kolagenowych i elastynowych,  czego efektem  jest jędrna i młodziej wyglądająca skóra, pozbawiona niedoskonałości oraz  głębokich bruzd i zmarszczek.
Pierwsze efekty zabiegu widać już na drugi dzień, natomiast najlepsze rezultaty zauważamy po upływie 2-4 tygodni.

Wskazania:

•    zmarszczki i bruzdy na twarzy, szyi i dekolcie
•    kurze łapki !
•    przebarwienia i zmiany pigmentowe
•    utrata napięcia i jędrności skóry, lifting skóry
•    blizny
•    rozstępy
•    nierówna tekstura skóry
•    porowatość i rozszerzone ujścia gruczołów łojowych
•    blizny potrądzikowe
•    starzejące się dłonie itp.

Przebieg zabiegu:

Zabieg najczęściej nie wymaga znieczulenia miejscowego.  Po uruchomieniu głowicy lasera w skórę wprowadzane są mikrowiązki światła, które penetrują skórę na poziomie powyżej 1,5 mm. Im głębsze kolumny, tym większa ilość nowej, zdrowej tkanki. Skoagulowane złogi komórek są zastępowane nową tkanką.
Większość pacjentów odczuwa minimalny dyskonfort w trakcie zabiegu i po jego zakończeniu. Skóra jest zwykle zaczerwieniona i lekko obrzęknięta W niektórych przypadkach zaleca się delikatne środki przeciwbólowe przed i po zabiegu.
Zaczerwienienie zwykle utrzymuje się do wieczora. Po zabiegu mogą być widoczne drobne strupki, które po tygodniu  ulegają całkowitemu złuszczeniu.

Następnego dnia można wykonać makijaż, zabieg nie wyklucza z codziennych obowiązków.

W zależności od kondycji skóry wystarczy jedna sesja lub zaleca się wykonanie serii 3-6 zabiegów dla uzyskania najlepszych efektów. W przypadku odmładzania skóry to zwykle 3-6 zabiegów raz na 2-3 tygodnie.
Przy redukcji blizn, rozstępów i przebarwień 5-10 zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych..

Przeciwwskazania do zabiegu:
•    terapie doustne retinoidami (Roacutan, Accutan) oraz izotretionin (Izotek, Curance, Acnenomin) lub steroidami
•    zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek, skrzyp) oraz leki światłouczulające (antybiotyki, antydepresyjne)
•    aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe
•    nowotwory skóry
•    fotodermatozy
•    stany zapalne skóry oraz przewlekłe zapalne dermatozy (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry)
•    okres 4 tygodni od wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym
•    okres 2-3 tygodni po mezoterapii igłowej
•    skóra opalona, stosowanie samoopalaczy lub kremów samoopalających
•    niedawne peelingi chemiczne
•    ciąża i karmienie piersią
•    nieustabilizowana cukrzyca
•    obniżenie odporności organizmu po chorobach.

Terapia osoczem bogatopłytkowym to specjalistyczna procedura biostymulacji komórek skóry za pomocą materiału uzyskanego z własnej krwi pacjenta. Zawarte w osoczu czynniki wzrostu pobudzają procesy regeneracji tkanek, aktywują komórki macierzyste i pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu. Terapia ta cieszy się coraz większą popularnością, osiągane efekty są długotrwałe a metoda jest nie tylko naturalna ale też pozbawiona ryzyka nietolerancji i alergii.
Osocze jest wykorzystywane także w chirurgii plastycznej, ortopedii, kardiologii, okulistyce i stomatologii.

Najważniejsze czynniki wzrostu zawarte w płytkach krwi to :
Transformujący czynnik wzrostu-beta, TGF-b – wspomaga więź międzykomórkową, nadaje skórze jędrność i elastyczność.
Płytkowy czynnik wzrostu PDGF- stymuluje wzrost drobnych naczyń krwionośnych i naczyń włosowatych oraz wpływa na odnowę komórek skóry.
Naskórkowy czynnik wzrostu EGF- stymuluje wzrost i podziały komórek oraz produkcję własnego kolagenu.
Czynniki wzrostu fibroblastów FGF- stymulują powstawanie nowych naczyń krwionośnych oraz wspomagają wzrost komórek.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego:
redukcja zmarszczek
odmładzanie skóry oraz zapobieganie starzeniu
wspomaganie leczenia i profilaktyka łysienia
poprawa kondycji i jakości włosów
redukcja blizn i keloidów
redukcja blizn potrądzikowych
wspomaganie leczenia trudno gojących się ran, odleżyn

Zalety zabiegu:
bezpieczeństwo – brak reakcji alergicznych
możliwość stosowania w wielu terapiach łączonych – wzmacnia efekty zabiegów
wykluczone ryzyko przeniesienia chorób zakaźnych (HIV, WZW typu B i C) – pełna sterylność w trakcie wykonywanych zabiegów;
nie wywołuje włóknienia tkanki , daje znacznie mniej powikłań w porównaniu do sztucznych preparatów i wypełniaczy

Przeciwwskazania:
choroby krwi
nowotwory
ciąża i laktacja
stany zapalne i infekcje

Możliwe powikłania:
krwiaki/siniaki utrzymujące się do 2 tygodni.

Terapię Osoczem zaleca się zwykle w serii , np. co 3-6 tyg. Utrwalone efekty możemy najlepiej ocenić po okresie ok 2-6 miesięcy.

Peelingi medyczne mają na celu kontrolowane złuszczanie naskórka i głębszych warstw skóry za pomocą aplikacji różnorodnych substancji chemicznych. Celem tych działań jest między innymi wyeliminowanie niedoskonałości takich jak blizny, zmarszczki, przebarwienia, plamy, łojotok czy rozszerzone pory. Odpowiednio dobrana mieszanina związków chemicznych o określonym stężeniu penetruje na odpowiednim poziomie skóry wpływając na poprawienie i uregulowanie jej funkcji. Efektem jest wyraźne odmłodzenie, lifting, odświeżenie, znaczna regeneracja i przebudowa skóry oraz jej zagęszczenie i rozświetlenie. Odpowiednio dobrane peelingi oraz zastosowane w odpowiednich proporcjach i stężeniach, stanowią doskonałą profilaktykę przeciwstarzeniową dla skóry.

Częstotliwość

Zazwyczaj zabiegi wykonuje się w seriach 4-6-12. Przerwy pomiędzy zabiegami wynoszą najczęściej 2 -3 tygodnie. Jest to uzależnione od rodzaju peelingu i oczekiwań pacjenta. Jeżeli po zabiegu jest konieczny szybki powrót do pracy odpowiedniejsze będą peelingi łagodniejsze, ale wykonywane z większą częstotliwością.

Wskazania
skóra zniszczona słońcem
trądzik i blizny potrądzikowe
łojotok, rozszerzone pory (otwarte ujścia mieszków włosowych)
rogowacenie
brak elastyczności skóry
rewitalizacji skóry twarzy, szyi i dekoltu
zmarszczki, wiotkość
plamy starcze, przebarwienia posłoneczne

Przeciwwskazania:
opryszczka
infekcje
bielactwo
aktywne choroby skóry (uczulenia, zakażenia)

W naszym gabinecie Estetica Marcelin proponujemy wybór peelingów na różne problemy.

Niwelowanie zmarszczek pionowych i wokół oczu toksyną botulinową

Toksyna Botulinowa
Mezobotox
Mezoterapia
Wypełniacze na bazie Kwasu Hialuronowego

1.Toksyna botulinowa: Botox, Azzalure, Boccuture

Zastosowanie toksyny botulinowej jest obecnie najpopularniejszą i najskuteczniejszą formą usuwania zmarszczek mimicznych. Zabiegi z użyciem botoxu polegają na wstrzyknięciu małych dawek preparatu w kilka precyzyjnie wybranych miejsc na twarzy. To powoduje zablokowanie skurczów mięśni , co z kolei zapobiega marszczeniu i fałdowaniu się skóry. Zabieg jest szybki i komfortowy, trwa ok 15 min, a ukłucie nie jest zbyt bolesne. Od razu możemy wrócić do swoich codziennych zajęć. Efekt wygładzenia i poprawy napięcia skóry utrzymuje się od 3-4 miesięcy.

Wyraz twarzy staje się łagodniejszy, wygląda naturalnie, ogólna mimika zastaje jednak zachowana. Pełny efekt terapeutyczny jest widoczny już po 7-14 dniach.
Nie bez znaczenia jest też profilaktyczne działanie. Nawet po ustaniu działania toksyny botulinowej zmarszczki pozostają płytsze, a skóra wygląda zdecydowanie młodziej. Jest to wynikiem prawie półrocznego „zrelaksowania skóry” i braku ruchów marszczących.
Umiejętnie podany botox, i co ważne stosowany z umiarem, potrafi odmłodzić twarz o kilka lat, bez przesadnego napięcia skóry.

Bezpieczeństwo:

Botox posiada bardzo dobry profil bezpieczeństwa. Od ponad 10 lat jest stosowany w medycynie estetycznej, a od ponad 20 lat neurologii i okulistyce. Istnieje wiele publikacji dotyczących jego skuteczności i bezpieczeństwa.
Preparat nie wywołuje reakcji alergicznych, nie wymaga wykonywania prób przed samym zabiegiem. Działania niepożądane, o ile występują, są zwykle łagodne lub umiarkowane i mają odwracalny charakter.
Warto pamiętać, że wybierając certyfikowanego lekarza minimalizujemy ryzyko działań niepożądanych.

Zastosowania w medycynie estetycznej:

obszar górnej części twarzy (1/3 górnej części twarzy) – czyli: lwia zmarszczka, czoło, kurze łapki. Tutaj toksyna botulinowa daje najlepsze efekty,
mięsień okrężny oka (górna powieka, żeby „otworzyć” oko),
królicze zmarszczki (z boku nosa), efekt, który da się osiągnąć jest bardzo delikatny
bródka brukowana
bruksizm
nadpotliwość

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu z użyciem toksyny botulinowej typu A np. Botox, Azzalure, Boccuture, Vistabel.
infekcja w miejscu, w którym ma być podany preparat,
ciąża i okres karmienia piersią,
czynny proces nowotworowy,
niektóre choroby neurologiczne, a zwłaszcza te z zaburzeniami przewodnictwa nerwowo-mięśniowego np. miastenia gravis,
niektóre schorzenia autoimmunologiczne,
choroby psychiczne,
nadmiar skóry na powiekach i czole,

Przeciwwskazania względne:
choroby immunologiczne (reumatoidalne zapalenie stawów, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, łuszczycowe zapalenie stawów, choroba Cohna, choroba Grave-Basedowa, zesztywniające zapalenie stawów, etc.)

2. Mezobotox

Ta innowacyjna procedura terapeutyczna łączy zalety mezoterapii nieusieciowanym kwasem hialuronowym z efektem relaksacyjnym toksyny botulinowej. Umożliwia walkę ze zmarszczkami ze zdwojoną siłą. W zależności od indywidualnych potrzeb skóry taki koktajl młodości zawiera także odpowiednie proporcje witamin, mikroelementów i aminokwasów.
Zabieg polega na bardzo płytkim ostrzykiwaniu powierzchni skóry, np. okolicy oczu, policzków lub strefy wokół ust, rozcieńczoną toksyną botulinową. Dawka preparatu została ograniczona w celu osiągnięcia stopniowego i jak najbardziej naturalnego efektu. Zabieg ma dać poczucie odmłodzonej i wypoczętej twarzy.

Metodę tą lekarze stosują w przypadku skóry dojrzałej, pokrytej gęstą siateczką drobnych zmarszczek. Efekt wygładzenia i poprawy napięcia (po jednym seansie) pojawia się po około tygodniu, a długość utrzymywania się efektu zależna jest od indywidualnych cech danego organizmu.

3. Mezoterapia twarzy

Mezoterapia igłowa to metoda polegającą na podaniu odpowiednio dobranych substancji jak np. kw. hialuronowy, aminokwasy, witamin itp bezpośrednio w głąb skóry. Mezoterapia igłowa wykorzystuje dwa mechanizmy w celu odmłodzenia skóry.
Pierwszym z nich jest działanie substancji wstrzykniętej bezpośrednio w skórę, drugim – efekt gojenia się tkanki po licznych iniekcjach.
Stosuje się ją profilaktycznie w celu zmniejszenia objawów starzenia się skóry takich jak zmarszczki, zwiotczenie i ścieńczenie skóry twarzy. Szczególnie w okolicach oczu, szyi i dekoltu.

Zabieg taki silnie nawilża skórę, stymuluje metabolizm komórek zwiększając produkcję kolagenu i elastyny. Po serii zabiegów skóra wygląda znacznie lepiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu.
Zabieg trwa od 15-30 minut. Ból jest niewielki, ale jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości, można go zminimalizować stosując wcześniej miejscowe znieczulenie kremem. W skórze pozostawia się niewielkie depozyty preparatu, widoczne jako drobne grudki, które ulegają wchłonięciu w czasie od kilku minut do kilkunastu godzin. Poza tym powikłania są nieliczne: niewielkie krwiaki, rumień, obrzęk, miejscowa bolesność. W zależności od stosowanego preparatu zabiegi powtarza się co 1-3 tygodnie. Najlepiej w serii 3-6 zabiegów.

Przeciwwskazania
opryszczka wywołana wirusem Herpes simplex, lub inny stan zapalny skóry
choroby immunosupresyjne
dziedziczna skłonność do bliznowacenia lub przebarwień.
ciąża, karmienie piersią.
alergia na jakikolwiek ze składników preparatu.
cukrzyca
stosowanie leków przeciwkrzepliwych

4.Wypełniacze na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy to naturalna substancja występująca w ludzkiej skórze, pełni on rolę cementu wypełniającego przestrzenie międzykomórkowe i wiążące wodę. Stosując implant na bazie żelu hialuronowego podajemy do organizmu substancję, do której jest przyzwyczajony. Zazwyczaj po zabiegu nie ma więc reakcji odrzucenia a zabiegi z jego użyciem są dość bezpieczne. Wypełniacze w sposób naturalny i mało inwazyjny wygładzają zmarszczki, pomagają w nawilżeniu skóry, utrzymaniu odpowiedniej objętości tkanek i tym samym młodego wyglądu. Co ważne, efekty zabiegu są natychmiastowe.
Ze względu na to, że kwas hialuronowy stopniowo wchłania się do organizmu, implanty na bazie żeli hialuronowych są nietrwałe, co powoduje, że zabiegi z ich użyciem można powtarzać z częstotliwością od kilku miesięcy do 2-3 lat.

Opis zabiegu

Po konsultacji lekarz dobiera odpowiedni preparat dla pacjenta. Przed zabiegiem można wykonać znieczulenie miejscowe, np. kremem. Sama procedura polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego, który aplikuje się przy użyciu igły lub kaniuli na odpowiednią głębokość. Wstrzyknięty w linię zmarszczki wypełniacz powoduje jej spłycenie, a w efekcie końcowym często całkowite zniknięcie. Po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk bądź zaczerwienienie. Niewykluczony jest również niewielki ból w miejscu zastosowania preparatu. Zdarza się występowanie siniaków. Na szczęście objawy przechodzą już po kilku godzinach.

Zastosowanie:
Korygowanie cieni pod oczami, redukcja tzw.,,doliny łez”
Wolumetria-korygowanie oraz modelowanie konturów twarzy, nadawanie im objętości, wypełnianie ubytków, podkreślanie kości policzkowych
Powiększanie i modelowanie ust oraz ich konturu
Wypełnianie zmarszczek wokół ust, tzw.,,zmarszczek palacza”
Wypełnianie linii biegnących od kącików ust, nadających smutnego wyrazu twarzy tzw.,,linii marionetki”,
Poprawianie kształtu brody, owalu twarzy, korygowanie kształtu żuchwy
Wypełnianie fałdów nosowo-wargowych
Wypełnianie zmarszczek okolicy gładzizny tzw. „lwiej zmarszczki”
Korekcja kształtu nosa, brody
Odmłodzenie skóry rąk

Przeciwwskazania
ciąża, karmienie piersią,
choroby o podłożu autoimmunologicznym,
skłonność do powstawania blizn przerostowych,
stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
nadwrażliwość na kwas hialuronowy;
choroby nowotworowe

Uwaga! Odstęp czasowy między zabiegiem wypełniania zmarszczek, a innymi metodami odmładzania skóry (iniekcje toksyny botulinowej – Botox, laseroterapia, peeling chemiczny, mikrodermabrazja) powinien wynosić min. 2-4tygodnie, indywidualne ustala lekarz.

Objawy niepożądane
zaczerwienienie, obrzęk,
ból w miejscu wstrzyknięcia materiału – objawy te znikają w przeciągu 72 godzin,
świąd w przypadku skóry wrażliwej,
nadwrażliwość w miejscu korekcji,
sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni,
ziarniniaki

CHIRURGIA NACZYNIOWA

Skleroterapia polega na wstrzykiwaniu do żylaków cienką igłą specjalnego leku powodującego zwłóknienie i zamknięcie się ostrzykiwanej żyły. Zabieg nie wymaga znieczulania i może być wykonywany ambulatoryjnie, trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Zwykle w czasie jednego zabiegu wykonuje się od kilku do kilkunastu wstrzyknięć. Pacjent po zabiegu musi nosić specjalne pończochy uciskowe. Stopień ucisku ustala lekarz podczas kwalifikacji do skleroterapii i wykonaniu USG Doppler żył. Zabieg wykonuje się w miesiącach zimowych co 4 tyg.

SZCZEPIENIA

Oprócz obowiązkowych szczepień przewidzianych przepisami warto wykonywać dodatkowe szczepienia zależnie od narażenia na infekcje i stanu odporności. Wyjeżdżając do krajów tropikalnych czy regionów o niskim poziomie higieny także należy pomyśleć o zabezpieczeniu się przed chorobami niektórych krajów nie można wjechać bez udokumentowanych szczepień na określone choroby. Przed podaniem szczepionki wymagana jest konsultacja lekarska aby zminimalizować ryzyko powikłań i ustalić właściwy zestaw i schemat szczepień.

PUNKT POBRAŃ KRWI DO BADAŃ LABORTORYJNYCH

Szczegółowych informacji udzieli nasza rejestratorka pod numerem telefonu: 61 222 90 50

Umów się na wizytę